Siri Pettersenová navštíví v listopadu Českou republiku

Čeští fanoušci sci-fi a fantasy literatury se v listopadu budou moci už podruhé osobně setkat s norskou spisovatelkou, autorkou komiksů a ilustrátorkou Siri Pettersenovou.

Siri přijede do České republiky v rámci multižánrového festivalu Dny severu 2017 a při té příležitosti s námi také oslaví vydání románu Síla, posledního dílu oceňované trilogie Havraní kruhy. Za autorkou se můžete vypravit do Prahy i do Brna.

Mesiac autorského čítania 2017 v Košiciach

Festival Mesiac autorského čítania, ktorý je najväčším svojho druhu v strednej Európe, sa po roku opäť vracia aj na Slovensko. Už tradične ponúkne 31 večerov autorských čítaní s účasťou až 62 súčasných autorov zo Slovenska, Česka, Poľska, Ukrajiny a hosťujúceho Gruzínska. Číta sa každý deň v čase od 18.00 hod. do 20.00 hod. v priestoroch Pobočka LitPark, areáli Kasární/Kulturparku na Kukučínovej ul. č.2, Košice.

Z. Štelbaská: Trinásťroční / krst knihy

Zuzana Štelbaská je slovenská autorka, ktorá sa venuje tvorbe pre deti. Jej detské knihy hýria farbami, sú plné krásnych príbehov, unikátnych detských hrdinov i námetov, ktoré potešia nielen detského, ale aj dospelého čitateľa. Tento raz tak trošku vybočila z fantastickej cestičky a vydala knihu pre tínedžerov. Krstiť sa bude v Artfóretento štvrtok a všetci ste na túto udalosť srdečne pozvaní. Pripravené ukážky stoja za viac ako chvíľku pozornosti!

Tolkien Reading Day v Martinuse

Tak ako každý rok, aj tentokrát sa 25. marca uskutoční celosvetový Tolkien Reading Day. A bude sa opäť konať aj na Slovensku - prinajmenšom v Bratislave. Bratislavský Martinus by vás preto rád pozval na večer strávený počúvaním a prípadne aj čítaním vybraných pasáží z diel J. R. R. Tolkiena, tentokrát na tému Hviezdy.