Život a dielo prvej dámy fantastiky

Ursula Le Guinová bola autorka veľkých fantastických príbehov zo Zememorí, no aj z mnohých ďalších neuveriteľných krajín a svetov. Jej život a dielo si predstavíme na prednáške - vhodná pre fanúšikov aj tých, ktorí sa s jej textami ešte nestretli (po tejto prednáške to určite napravia).

Fenomén J. K. Rowlingová

Príďte sa dozvedieť viac o tejto fenomenálnej spisovateľke! Sieť kníhkupectiev Panta Rhei a vydavateľstvo Ikar si pre vás pripravili 21. februára v Bratislave zaujímavú diskusiu, ktorá bude zavŕšená kvízom o skvelé ceny. Nechať si toto ujsť, by bolo veľmi barbarské!

AnimeSHOW & GAME EXPO 2018

AnimeSHOW & GAME EXPO 2018 je XI. ročník medzinárodného festivalu popkultúry s výstavou. Tento unikátny slovenský festival sa venuje anime, komiksu, japonskej kultúre, scifi, fantasy a KPOPu. Súčasťou festivalu je bohatá ponuka prednášok, workshopov, súťaží a premietanie najnovších filmov. Súčasťou hernej výstavy sú herné súťaže, vývojári, ukážky noviniek a domácej hernej tvorby. Toto všetko môžete vidieť v Bratislave 23. až 25. marca 2018!

PegasCon 2018

Šiesty ročník festivalu PegasCon s bohatým programom pre všetkých fanúšikov vedy a fantastiky (fantasy, science-fiction, mystery či horor) a tých, ktorí sa nimi chcú stať! Trojdňový program plný workshopov, prednášok, rozhovorov so spisovateľmi a ďalšími osobnosťami, spoločenských hier a po novom už aj videohier, divadlo či tombola, sa bude konať 23. až 25. februára v Prešove.

Minicon 2017

Je to tu zase. Po roční pauze je Minicon zpět a s ním téma Autorských světů. Svou účast přislíbili Vilma Kadlečková, František Novotný, Pavel Renčín, Petr Stančík, Ondřej Neff, Tomáš Baldýnský, Jan Kantůrek, překladatelé ságy Píseň ledu a ohně a další. Program tedy bude bohatý a my se na vás těšíme v útulném stylovém sklepení Literární kavárny Řetězová!