CRWECON SPECIÁL SE SUPER HOSTY

Praha plná komiksových hvězd!
V pátek 28. 9. 2018 budeme spolu s Argem pořádat v Praze Crwecon speciál! Celodenní setkání komiksových fanoušků se slavnými zahraničními hosty! Tentokrát bude 28. 9 nejen státní, ale i komiksový svátek! Svou účast nám zatím přislíbil legendární Pat Mills (Sláine, Soudce Dredd, Requiem)! Přijede také jeho malířský kolega Stewart Moore (Defoe), který předvede kresby a možná i zvěční některé návštěvníky do zombie podoby! A za Argo pak dorazí slavný spisovatel fantasy (a dnes už také komiksů) Ben Aaronovitch, autor i u nás ohromně úspěšného cyklu Řeky Londýna!

Čítať ďalej...

PopKultúra Fest 2018

Vstúpte s nami do netradičného sveta komiksov, fantasy či spoločenských hier! Poďte sa zabaviť na festival, ktorý vám prináša kopu popkultúrnych noviniek, a to priamo v tom najkrajšom meste na Slovensku - v Košiciach. Trojdňový festival si budete môcť vychutnať už koncom augusta. Tešíte sa?

BBCON 2018

Sci-fi klub KPVPVF BB v spolupráci s Promotion Slovakia a Mestom Banská Bystrica oživuje po dlhých 24 rokoch v Banskej Bystrici festival fanúšikov sci-fi, fantasy, hororu, filmu, hier a technológií. Zámerom tejto akcie pre širokú verejnosť je predstavenie záujmových činností pre aktívnu i pasívnu zábavu formou besied, workshopov, prednášok, hier, produkcií, výstav, súťaží, predaja a sprievodného programu v samotnom meste Banská Bystrica. Postarajú sa o to významní slovenskí spisovatelia, výtvarníci, producenti a vydavatelia, vedeckí pracovníci, nadšenci širokého spektra záujmov a slovenského sci-fi fandomu. Ponorte sa do sveta fantázie, futurizmu a zábavy.

Crwecon 2018

Ano, už po třinácté tu máme nejstarší český komiksový festival – Crwecon! Nový ročník se koná v sobotu 9. 6. – a abychom překonali smolnou třináctku, rozhodli jsme se akci udělat zase o něco větší a zajímavější! Jako už několik let, i tentokrát se komiksoví příznivci i nováčci sejdou po deváté hodině v pražském klubu Cross, na rohu ulic Plynární a Jankovcovy, jen pár kroků od stanice metra Nádraží Holešovice. Budou tu čtyři programová pásma, ve kterých dojde na vyhlašování komiksové ceny Fabula Rasa, na deset nejlepších komiksů minulého roku, komiksový kvíz nebo historii takové legendy, jako je Wonder Woman.

Čítať ďalej...

Festival SlavCon 2018

Bratislavský festival SlavCon 2018 bude mať tento rok unikátneho hosťa: Vladimíra Furdíka, slovenského herca a kaskadéra, ktorý sa preslávil najmä úlohou hlavnej zápornej postavy seriálu Game of Thrones - Night King. Do Bratislavy dorazí v sobotu 5. mája a na moderovanej besede porozpráva nielen o natáčaní seriálu Game of Thrones, ale aj o svojom dlhoročnom pôsobení v úlohe kaskadéra v rôznych filmoch od Prince of Persia po Jamesa Bonda. SlavCon je festival fantasy, scifi, histórie, popkultúry a hier, ktorý sa uskutoční 4. - 6. mája v priestoroch DK Dúbravka. V niekoľkých súbežných líniách ponúka návštevníkom prednášky na ich obľúbené témy, ale aj interaktívnejšie formy programu, ako sú workshopy, súťaže, diskusie, celofestivalová hra Víkend na Rokforte či herňa spoločenských hier.

Čítať ďalej...