Festival SlavCon 2018

Bratislavský festival SlavCon 2018 bude mať tento rok unikátneho hosťa: Vladimíra Furdíka, slovenského herca a kaskadéra, ktorý sa preslávil najmä úlohou hlavnej zápornej postavy seriálu Game of Thrones - Night King. Do Bratislavy dorazí v sobotu 5. mája a na moderovanej besede porozpráva nielen o natáčaní seriálu Game of Thrones, ale aj o svojom dlhoročnom pôsobení v úlohe kaskadéra v rôznych filmoch od Prince of Persia po Jamesa Bonda. SlavCon je festival fantasy, scifi, histórie, popkultúry a hier, ktorý sa uskutoční 4. - 6. mája v priestoroch DK Dúbravka. V niekoľkých súbežných líniách ponúka návštevníkom prednášky na ich obľúbené témy, ale aj interaktívnejšie formy programu, ako sú workshopy, súťaže, diskusie, celofestivalová hra Víkend na Rokforte či herňa spoločenských hier.

Čítať ďalej...

Život a dielo prvej dámy fantastiky

Ursula Le Guinová bola autorka veľkých fantastických príbehov zo Zememorí, no aj z mnohých ďalších neuveriteľných krajín a svetov. Jej život a dielo si predstavíme na prednáške - vhodná pre fanúšikov aj tých, ktorí sa s jej textami ešte nestretli (po tejto prednáške to určite napravia).

Fenomén J. K. Rowlingová

Príďte sa dozvedieť viac o tejto fenomenálnej spisovateľke! Sieť kníhkupectiev Panta Rhei a vydavateľstvo Ikar si pre vás pripravili 21. februára v Bratislave zaujímavú diskusiu, ktorá bude zavŕšená kvízom o skvelé ceny. Nechať si toto ujsť, by bolo veľmi barbarské!

AnimeSHOW & GAME EXPO 2018

AnimeSHOW & GAME EXPO 2018 je XI. ročník medzinárodného festivalu popkultúry s výstavou. Tento unikátny slovenský festival sa venuje anime, komiksu, japonskej kultúre, scifi, fantasy a KPOPu. Súčasťou festivalu je bohatá ponuka prednášok, workshopov, súťaží a premietanie najnovších filmov. Súčasťou hernej výstavy sú herné súťaže, vývojári, ukážky noviniek a domácej hernej tvorby. Toto všetko môžete vidieť v Bratislave 23. až 25. marca 2018!

PegasCon 2018

Šiesty ročník festivalu PegasCon s bohatým programom pre všetkých fanúšikov vedy a fantastiky (fantasy, science-fiction, mystery či horor) a tých, ktorí sa nimi chcú stať! Trojdňový program plný workshopov, prednášok, rozhovorov so spisovateľmi a ďalšími osobnosťami, spoločenských hier a po novom už aj videohier, divadlo či tombola, sa bude konať 23. až 25. februára v Prešove.