AnimeSHOW & GAME EXPO 2018

Rok prešiel ako nič a ja som sa zase raz ocitla v kolóne pred Brnom. Snažila som sa vrátiť z Prahy na Slovensko, len aby som sa o dva dni v sobotu dostavila na Anime Show 2018. Jedenásty ročník sa konal presne rok po minuloročnom festivale, ale ktovie, či sa dá facebooku vlastne veriť...

Predchádzajúci ročník ukázal, že AS má stále čo ukázať. A aj organizátori sľubovali ďalšie zaujímavé zlepšenia. Preto som sa na ASko, pochopiteľne, tešila. Dobre, priznávam sa, aj minulý rok bol naozaj vydarený a myslím si, že aj tento sa im znova podarilo predviesť slušnú prácu. Počasie ale také prívetivé nebolo, no aspoň bolo slnečno. Bohužiaľ, všetkým trochu skomplikovalo život. Veď kto by nemal vo zvyku uvariť sa vo vnútri s tými stovkami ľudí, a následne sa nejsť prevetrať von.

Čítať ďalej...

Cyprus Comic Con 2017

Nikdy by som nečakala že zavítam práve sem... sem na Cyperský Comic Con! Osud mi ale doprial na tomto exotickom ostrove výmenný študijný pobyt (vďaka Erazme) a k tomu mi pribalil ešte aj jeden novinársky vstup. Druhého a tretieho septembra tak v hlavom cyperskom meste Nikózii ožila zábava plná komiksu, filmov, fantasy, sci-fi aj anime.

Čítať ďalej...

Vlk a dýka

Juraj Červenák, šedá eminencia nielen slovenskej fantastiky, uviedol do života notára Barbariča nejeden raz. Každý jeden krst bol unikátny, ale iba v Banskej Štiavnici ste mohli zažiť atmosféru akoby vystrihnutú priamo z jeho príbehu...

Čítať ďalej...

Noc literatúry 2017: I máj patrí knihám!

Noc literatúry spája ľudí s netradičnými miestami. Noc literatúry dáva dokopy netradičné miesta so zaujímavými knihami. Noc literatúry jednoducho vie zomknúť zaujímavé knihy s celým svetom, a to v jeden deň v roku. Noc literatúry patrí mesiacu máj a Českým centrám, ktoré literárny happening celosvetového rozmeru organizujú už jedenásty rok. Nakoniec, práve Noc literatúry je jedno z tých unikátnych podujatí, pri ktorých si oddýchnete, spálite nejaké tie kalórie, spoznáte nových ľudí, upevníte staré priateľstvá, vypočujete si známe osobnosti a ohmatáte si tie najlepšie, najprestížnejšie či najviac oceňované knihy za posledný rok z celej Európy.

Čítať ďalej...

Vchod do Krajiny zázrakov sa ukrýva v Bratislave

Vieme, vieme, teraz mnohých z vás trápia skúšky, písomky, opravovanie známok a možno aj štátnice. Ale keďže sme si tým všetkým sami prešli, nedá nám trochu vás nenavnadiť aj na príjemnejšie aktivity, pretože od učenia si treba oddýchnuť. Máme pre vás perfektný tip na to, kde tak spraviť!

Čítať ďalej...