Vlk a dýka

Juraj Červenák, šedá eminencia nielen slovenskej fantastiky, uviedol do života notára Barbariča nejeden raz. Každý jeden krst bol unikátny, ale iba v Banskej Štiavnici ste mohli zažiť atmosféru akoby vystrihnutú priamo z jeho príbehu...

Čítať ďalej...

Noc literatúry 2017: I máj patrí knihám!

Noc literatúry spája ľudí s netradičnými miestami. Noc literatúry dáva dokopy netradičné miesta so zaujímavými knihami. Noc literatúry jednoducho vie zomknúť zaujímavé knihy s celým svetom, a to v jeden deň v roku. Noc literatúry patrí mesiacu máj a Českým centrám, ktoré literárny happening celosvetového rozmeru organizujú už jedenásty rok. Nakoniec, práve Noc literatúry je jedno z tých unikátnych podujatí, pri ktorých si oddýchnete, spálite nejaké tie kalórie, spoznáte nových ľudí, upevníte staré priateľstvá, vypočujete si známe osobnosti a ohmatáte si tie najlepšie, najprestížnejšie či najviac oceňované knihy za posledný rok z celej Európy.

Čítať ďalej...

Vchod do Krajiny zázrakov sa ukrýva v Bratislave

Vieme, vieme, teraz mnohých z vás trápia skúšky, písomky, opravovanie známok a možno aj štátnice. Ale keďže sme si tým všetkým sami prešli, nedá nám trochu vás nenavnadiť aj na príjemnejšie aktivity, pretože od učenia si treba oddýchnuť. Máme pre vás perfektný tip na to, kde tak spraviť!

Čítať ďalej...

Ako bolo s Patrickom Nessom v Bratislave

Nestáva sa často, že do našich končín zavítajú známi zahraniční autori. Tentoraz sa však vydavateľstvu Slovart a konkrétne jednému šikovnému editorovi, ktorého ctené meno je Erik Fazekaš (#erikjekral), podarilo niečo skutočne úžasné. V bratislavskom Martinuse sme sa vďaka nim mohli 30.03.2017 stretnúť s Patrickom Nessom, anglicko-americkým spisovateľom a autorom úspešných kníh nielen pre mladých ľudí.

Patrick Ness

- Patrick Ness v Martinuse

Čítať ďalej...

Žiarsky GeekFest 2016 – festival v srdci Slovenska

Minulý víkend, 25. až 26. júna 2016, sa v priestoroch MsCK v Žiari nad Hronom uskutočnil prvý ročník dvojdňového festivalu sci-fi, fantasy, hier a japonskej kultúry, Žiarsky GeekFest. Nielen fanúšikom, ale aj návštevníkom mal priniesť kreatívny spôsob trávenia voľného času a zároveň otvoriť prichádzajúcu letnú sezónu. Programová štruktúra, ktorá pozostávala z dvoch blokov, lákala či už na mená známych osobností slovenskej a českej fantastickej scény, alebo odborné semináre a workshopy v réžií Veľvyslanectva Japonska v Slovenskej republike.

O vyplnenie voľného času sa v priestoroch budovy, pokiaľ ste sa rozhodli pre malý oddych, alebo ste jednoducho čakali na ďalší prednáškový vstup, postarali (nielen) lokálni predajcovia (žiarsky antikvariát Tuborgaha, banskoštiavnický Antikvariátik.sk, Funtastic, Chiméra, WarpHammer).

Čítať ďalej...