Pelyněk měl být původně jednou knihou...

Daniel Tučka pochází z Brna. Od roku 2001 žije a pracuje v Praze. Žánrově se nevyhraňuje. Má rád klasické autory, realismus i romantismus stejně jako sci-fi a fantasy. Čtenářům je znám mnoha povídkami, které se umístily například v v soutěži Cena Karla Čapka nebo se objevily v časopise Pevnost. Svou poslední knihou Pelyněk zabrousil i do vod steampunkového subžánru.

Čítať ďalej...

Češi! Rozhovor se Štěpánkou Jislovou, Karlem Osohou a Pavlem Kosatíkem

Rostoucí bytosti, Hitler, uniformy a mluvící hlavy... Ne tohle není Hellboy, tohle jsou... Češi! Komiksová edice tohoto jména se definitivně uzavřela adaptacemi událostí roku 1938 (Jak Beneš ustoupil Hitlerovi) od Štěpánky Jislové a 1948 (Jak se KSČ chopila moci) od Karla Osohy. Also starring scénárista Pavel Kosatík.

Čítať ďalej...

Žádná z mých postav nemá reálný základ

Pod pseudonymom Lusy Adams sa skrýva nový, svieži prírastok do českej fantastiky. Mnohí ju poznajú pod prezývkou Lu.Lusy a tiež ako autorku tituliek k Upírskym denníkom. Fantasy-svet vám prináša exkluzívny rozhovor, v ktorom sa dozviete niečo o autorke a jej prvotine - Odstínoch života.

Čítať ďalej...

Chtěla jsem se vrátit k draculovské klasice

Anotácie sú na životopisy skúpe. Prezradíš nám čo-to o sebe?

Když jsem odesílala nakladateli svůj stručný životopis, dodala jsem s úsměvem, že víc informací, které by stály za zmínku, není. To už bych tam mohla jedině napsat, že umím péct medovník. Ale s tím se pravděpodobně nespokojíte, že?

Čítať ďalej...

Sociálne horory alebo politicko-mafiánske thrillery?

Spoluautorka trilógie Miešanci, či autorka príbehov o Vimke, odpovedala na našu prosbu na rozhovor a súhlasila. Nasledujúce riadky patria rozhovoru s ňou.

Aké boli vaše začiatky? Začali ste písať už ako študentka, alebo ste sa písaniu začali venovať až ako dospelá?

Písať som začala ako malé dieťa, v škole. Za svoju prvú rozprávku (t. j. fantastický príbeh) som bola rozpačito pochválená – na jednej strane pani učiteľka neverila, že by to napísalo dieťa, na druhej strane mi nechcela ublížiť, keby náhodou predsa. Dopadlo to dobre, bola to múdra žena.

Čítať ďalej...