Povianočná nádielka Comics Centra!

Hovorí sa, že do nového roku by mal človek vykročiť tou správnou nohou. Pokiaľ patríte ku komiksovým nadšencom a obzeráte sa po novej a hlavne dobrej komiksovej sérii, tieto odporúčania sú určené práve vám. Koncom roku 2017 české vydavateľstvo Comics Centrum odštartovalo dve nové série, ktoré rozhodne budú stáť za to.

Tou prvou je Baltimore, komiksová séria vychádzajúca z rovnomenného románu Mika Mignolu a Christophera Goldena, ktorá v našich končinách vyšila pod názvom Baltimor aneb Statečný cínový vojáček a vampýr. Neznalci predlohy, našťastie, nezostanú o nič ukrátení, pretože už v prvej komiksovej knihe Baltimore: Morové lode sa čitatelia zoznámia s minulosťou nekompromisného lorda Henryho Baltimora i s jeho prekliatím.

Čítať ďalej...

Návrat Sherlocka Holmesa

Autor/ka: Arthur Conan Doyle
Názov diela: Sherlock Holmes 1: Štúdia v krvavočervenom...
Séria: Sherlock Holmes
Vydavateľstvo: SnowMouse Publishing
E-shop: SnowMousePub.com
Rok vydania: 2017
Hodnotenie autorom recenzie: -

Čítať ďalej...

Supernatural alebo Ako sa tvorí legenda

Keď Eric Kripke prišiel do štúdia bratov Warnerovcov s nápadom na nový seriál, jeho predstava bola pôvodne úplne iná. Už vtedy bol očarený mestskými legendami a deň pred stretnutím s predstaviteľmi štúdia si načmáral do zošita poznámky o seriáli, ktorý, ako dúfal, štúdio osloví. Nápad o reportérovi bulvárneho plátku cestujúceho po krajine a bojujúceho s démonmi, aby sa dopátral pravdy, však veľmi nezaujal. Na otázku, čo má ešte pripravené, Kripke zaimprovizoval, a tak sa zrodil nápad o bratoch cestujúcich z jedného malého amerického mesta do ďalšieho, aby v nich lovili nadprirodzené bytosti útočiace na ľudí z temnoty. Podľa Kripkeho práve malé mestá boli najbohatším zdrojom tých najrôznejších mestských legiend. Z rovnakého dôvodu mali preto jeho postavy pochádzať z mesta Lawrence v Kansase. V jeho blízkosti sa totiž sa nachádza cintorín Stull Cemetery, ku ktorému sa viažu rôzne mestské legendy.

Čítať ďalej...