Facebook žije Jurajom Červenákom! (ukončené)

Prirástol vám Juraj Červenák k srdcu? Máte to do Banskej Štiavnice ďaleko? Ak ste dva razy odpovedali áno, pozývame vás na našu FB stránku, ktorá až do 14. júna bude žiť fantastickým slovným duelom. Boj o dva najnovšie tituly z pera majstra slovenskej fantasy vám môže priniesť kopu zábavy, podpis s venovaním a príjemne strávený čas na internete ;)

Výhercovia: Lenka Rokyčáková Ozaňáková (Oceľové žezlo a Vlk a dýka) a Marcela Grežďová (Vlk a dýka)

Súťaž podporili vydavateľstvá Slovart a Artis Omnis. Ďakujeme.  

Kniha mesiaca jún: Pálivé dobrodružstvo, ťažké zbrane a sexappeal! (ukončené)

Po necelom polroku fanúšikovia Lary Croftovej jasajú opäť, pretože české vydavateľstvo Comics Centrum koncom mája pokrstilo tento pôvodný komiks v zberateľskej edícii. Vy si oň môžete práve teraz zasúťažiť! Stačí, ak správne zodpoviete niekoľko ľahkých otázok, prestanete sa brániť Larinmu šarmu a koncom mesiaca (30. jún 2017, 24:00) jej u seba začnete zariaďovať útulnú, no za to príjemne luxusnú izbu.

Čítať ďalej...

Akcia MDD: Na deň detí sa budú strácať ponožky! (ukončené)

Určite máte vo svojej knižnici ešte miesto pre ďalšiu krásnu knihu. Deň detí, vydavateľstvo Slovart, dvaja Párožrúti a náš portál tu má pre vás jednu malú aktivitu s veľkou odmenou. Párožrúti od Pavla Šruta a Galiny Miklínovej sa dajú vyhrať celkom ľahko. Stačí sa do 17. júna zapojiť do našej súťaže, byť trošku kreatívnym a vyhrať!

Výhercom sa stáva: Zuzka Muška

Kniha mesiaca máj: Zaklínač a tajomná Noc literatúry 2017 (ukončené)

Noc literatúry je medzinárodné podujatie, ktoré spojí v jeden večer mestá z celej Európy! Zažite ju vo svojom meste na miestach, ktoré ste nikdy nenavštívili, alebo len nemali dôvod navštíviť. Počas jedného večera si môžete vypočuť úryvky zo súčasných európskych kníh, a zároveň stráviť večer inak. A nielen to.

Tento rok sa na zozname zaujímavých kníh, ktoré by nemali ujsť vašej pozornosti a z ktorých sa bude v jednotlivých mestách čítať, ocitol aj Zaklínač od významného poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowského.

Čítať ďalej...

Kniha mesiaca apríl: Apolónov pád 1 – Utajené orákulum (ukončené)

Rick Riordan vie najlepšie, ako potrestať boha. V najnovšej knihe prináša hravý návod, ktorý je plný akcie, gréckej mytológie, sveta obyčajných smrteľníkov i odvážnych polobohov, stratenej priazne a rozmaznaného 16-ročného chlapca. Práve ním sa takmer 4 a pol tisíc rokov starý Apolón, patrón svetla, slnka, liečiteľstva, umenia, lukostreľby, poézie, tanca a tiež proroctva, stal. Ak mu chcete pomôcť získať späť náklonnosť Dia, budete musieť spolu s ním zdolať niekoľko prekážok.

Čítať ďalej...