Kniha mesiaca máj: Zaklínač a tajomná Noc literatúry 2017 (ukončené)

Noc literatúry je medzinárodné podujatie, ktoré spojí v jeden večer mestá z celej Európy! Zažite ju vo svojom meste na miestach, ktoré ste nikdy nenavštívili, alebo len nemali dôvod navštíviť. Počas jedného večera si môžete vypočuť úryvky zo súčasných európskych kníh, a zároveň stráviť večer inak. A nielen to.

Tento rok sa na zozname zaujímavých kníh, ktoré by nemali ujsť vašej pozornosti a z ktorých sa bude v jednotlivých mestách čítať, ocitol aj Zaklínač od významného poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowského.

Čítať ďalej...

Kniha mesiaca apríl: Apolónov pád 1 – Utajené orákulum (ukončené)

Rick Riordan vie najlepšie, ako potrestať boha. V najnovšej knihe prináša hravý návod, ktorý je plný akcie, gréckej mytológie, sveta obyčajných smrteľníkov i odvážnych polobohov, stratenej priazne a rozmaznaného 16-ročného chlapca. Práve ním sa takmer 4 a pol tisíc rokov starý Apolón, patrón svetla, slnka, liečiteľstva, umenia, lukostreľby, poézie, tanca a tiež proroctva, stal. Ak mu chcete pomôcť získať späť náklonnosť Dia, budete musieť spolu s ním zdolať niekoľko prekážok.

Čítať ďalej...

Podujatie: Vyhrajte dva voľné lístky na festival SlavCon 2017! (ukončené)

Máme tu pre vás súťaž o dva voľné trojdňové lístky na festival SlavCon 2017! Stačí, ak do 19. apríla do polnoci správne (ale aj takmer správne, alebo čo najviac správne) odpoviete na 4 otázky a 20. apríla môžete byť hrdými majiteľmi vstupeniek na najlepší a najväčší festival mytológie, fantastiky, histórie i spoločenských hier na Slovensku.

Súťažný formulár: Vyhrajte dva voľné lístky na festival SlavCon 2017!

Ceny do súťaže venovali organizátori festivalu, ktorí sa na vás už teraz veľmi tešia.

Výhercom sa stáva: Dušan Plašienka (súťaž ukončená dňa 20. apríla 2017!)

Partneri