Kniha: Lucifer Junior

Vydavateľstvo Pro Solutions prináša na knižný trh zábavnú fantasy sériu Lucifer junior, ktorá vyniká originálnosťou a komickými situáciami zo života mladého Lucifera, ktorý je až PRÍLIŠ DOBRÝ PRE PEKLO. Tak znie aj názov prvej časti série doplnenej vtipnými ilustráciami na každej druhej strane. Kniha vyšla 6. septembra 2017. V Nemecku sa predalo za prvé tri mesiace 15 000 výtlačkov. V knihe je peklo pokrokovou spoločnosťou s vlastným výpočtovým systémom, devilnetom a hellbookom, s kreatívnym oddelením, ktoré vymýšľa tresty pre neposlušné duše ľudí a s náladovým šéfom, Luciferom seniorom.

Čítať ďalej...

Literárna súťaž "Na vlnách a pod vlnami"

12. ročník festivalu Slavcon prináša opäť aj literárnu poviedkovú súťaž! Tentoraz bude porota v zložení 5 členov vrátane editorov Erika Fazekaša (vydavateľský dom Albatros) a Dany Brezňanovej (Vydavateľstvo SLOVART) hodnotiť poviedky žánru sci-fi, fantasy a horor na tému, v duchu ktorej sa ponesie aj festival: NA VLNÁCH A POD VLNAMI. Ak ste zvedaví na pravidlá, nebojte sa navštíviť našu stránku, na ktorej sa dozviete všetko, čo potrebujete. (organizačný tím SlavConu)

Kino: Tiché miesto

Zaujímavá manželská dvojica, Emily Bluntová a John Krasinski, sa vám predstaví v očakávanej hororovej snímke tejto filmovej sezóny, Tiché miesto. Strach a bezmocnosť si vás v kinách nájdu začiatkom apríla. Dovtedy skúste úspešne absolvovať aspoň základný výcvik prežitia. V tomto prípade sa vám naozaj zíde.   

Kino: Struny času

Svet americkej spisovateľky pre mládež, Medeleine L' Englovej, ožíva vo vedecko-fantastickom dobrodružnom snímku A Wrinkle in Time (Struny času). V kinách sa vám film predstaví v apríli, a ako to už býva zvykom, prinesie so sebou také zvučné mená, akými sú Chris Pine, Oprah Winfreyová či Reese Witherspoonová.

Komiks: Batman 9 - Květy zla

Přichází finále epického Batmanova příběhu... a v podstatě vyvrcholení celé Snyderovy řady! Přichází Květy zla! A opět, jak je zvykem, v brožovaném i omezeném vázaném vydání! Bruce Wayne má takřka dokonalý život. Je zamilován do úžasné ženy, po jejímž boku pracuje den co den v jednom z gothamských center pro mládež, kde pomáhá dětem svého milovaného města. Poté, co bezmála zemřel při posledním Jokerově útoku, má jeho paměť mezery, i přesto ale nepochybuje o tom, že takhle šťastný ještě nikdy nebyl.
A přesto... čas od času cítí, jako by byl přitahován zpět k jinému životu. Na pozadí jeho chybějícího příběhu je napůl zapomenutá minulost, naplněná násilím a temnotou, ale i něčím grandiózním, co Bruce Waynea volá zpátky. Pokud se však vrátí ke své minulosti, co se stane s tím dokonalým, šťastným životem, který si vybudoval? (Vydavateľstvo Crew)